Przedstawiałam OCM, czyli oczyszczanie skóry (przede wszystkim twarzy) za pomocą mieszanek olejowych. Był tam wykaz olejów polecanych do konkretnych rodzajów cery. Dzisiaj przybliżę te oleje, żeby łatwiej było Wam zrobić swoją miksturę, pamiętajcie tylko, aby nie przesadzić z ich ilością, najlepiej, aby mieszanka składała się z 2-5 rodzajów olejów w proporcjach jak podałam tu:
http://angicafe.blogspot.com/2013/02/demakijaz-najlepszy-na-swiecie-czyli.html
Oto właściwości olejów polecanych w OCM naczynkowej skóry
CERA NACZYNKOWA:
olej z ogórecznika lekarskiego zawiera do 25% kwasu gamma-linolenowego (GLA), jest bogaty we flawonoidy (kwercetynę, izoramnetynę, kemferol), garbniki, kwasy organiczne (askorbinowy, jabłkowy, cytrynowy), saponiny. Olej ten jest otrzymywany metodą tłoczenia „na zimno”, bez dostępu światła i powietrza, dzięki czemu zachowuje swoje właściwości i aktywność biologiczną. Świetnie chroni końcówki, jest lekki. Dość intensywnie pachnie, ale przyjemnie. Ma intensywny, żółty kolor. Bardzo dobrze nawilża i wygładza włosy.
olej z pestek winogron wytłaczany z pestek owoców winorośli właściwej. Zawiera kwas linolowy(70%), mirystynowy, linolenowy, arachidonowy, behanowy, pyknogenol (w niewielkich ilościach). Bardzo dobrze się wchłania, nawilża i łagodzi podrażnienia. Działa przeciwrodnikowo, wzmacnia barierę ochronną skóry, zapobiega transepidermalnej ucieczce wody z naskórka i skóry właściwej.
olej ryżowy otrzymywany w procesie tłoczenia z nasion ryżu. Posiada charakterystyczny zapach i ma lekko pomarańczowy kolor. Olej znajdujący się w naszej ofercie jest zimnotłoczony i pochodzi od dostawcy z Europy Zachodniej. Olej ryżowy zawiera kwas oleinowy oraz linolowy, posiada wysokie stężenia antyutleniacza –tokotrienola postrzymującego powstawanie komórek rakowych, zawiera witaminę E. Znajdujący się w oleju gamma-orynazol działa pobudzająco na skórę, przyspiesza powstawanie nowych komórek, powstrzymuje procesy starzenia się skóry. Olej ten silnie chroni skórę przed słońcem, zawiera naturalne filtry UV. Olej ryżowy jest bardzo delikatny, bardzo łatwo się wchłania, nie pozostawia tłustego filmu na skórze.
olej jojoba jest przeźroczysty, ma kolor bursztynowy oraz przyjemny, lekko orzechowy zapach. W temperaturze pokojowej jest ciekły. Olej ten zawiera skwalen, wyższe alkohole, kwasy tłuszczowe (palmitynian cetylu), fitosterole, witaminę E i F. Jojoba charakteryzuje się bardzo wysoką zgodnością biologiczną ze skórą. Dzięki wysokiemu powinowactwu do ludzkiej skóry, łatwo jest wchłaniany przez skórę i włosy. Jojoba odżywia, zmiękcza, nawilża i natłuszcza skórę i włosy.
olej sezamowy używany jako czysty olejek do ciała, do masażu, po kąpieli, stosowany w kremach, mleczkach przeznaczonych dla skóry suchej, mieszanej (z tendencją do suchej), dojrzałej, źle ukrwionej i wrażliwej. Używany także W kosmetykach przeciwsłonecznych, w preparatach do pielęgnacji suchych włosów i suchej skóry głowy. Olej sezamowy ma właściwości rozgrzewające, oczyszczające (odtrutkowe), reguluje pracę gruczołów łojowych. Nie powinien być stosowany przy neurodermitis lub zapaleniach skórnych.
olej słonecznikowy szczególną cechą jest bardzo wysokie stężenie kwasu oleinowego (omega-9), powyżej 80%. Ponadto olej zawiera kwas linolowy, lecytynę, karetonoidy i dużą dawkę witaminy E. Bardzo wysoka zawartość kwasu oleinowego sprawia, że olej ten ma szereg cennych właściwości. Może być używany jako emulgator i środek powierzchniowo czynny. Jest delikatny i lekki, dobrze wnika w skórę, posiada bardzo dobre właściwości zmiękczające. Delikatnie nawilża i wygładza skórę. Jest korzystny zarówno dla skóry tłustej, jak i suchej. Olej słonecznikowy z wysoką zawartością kwasu oleinowego jest olejem uniwersalnym o szerokiej gamie zastosowań. Jest idealnym zamiennikiem oleju ze słodkich migdałów, szczególnie w olejkach do masażu, aromaterapii i produktach do pielęgnacji twarzy. W mieszankach najlepiej łączyć z olejem brzoskwiniowym, morelowym i olejem róży piżmowej.
olej ze słodkich migdałów ma bursztynowy kolor oraz lekki charakterystyczny zapach. W temperaturze pokojowej jest ciekły. Olej ze słodkich migdałów zawiera kwas oleinowy, linolowy oraz witaminy: A, B1, B2, B6, D i E.
olej z zarodków pszenicy można stosować bezpośrednio na skórę. Efekty są zauważalne błyskawicznie. Jest doskonały na twarz (zwłaszcza okolice oczu), ciało i dłonie.Działa przeciwstarzeniowo, przeciwzapalnie, regenerująco nawilża, uelastycznia skórę, łagodzi podrażnienia. Poprawia ogólny wygląd skóry. Nadaje skórze gładkość i miękkość. Działa nie tylko na powierzchni skóry, ale również łatwo przenika do naskórka.
Regeneruje wnętrze włosa, odtwarza naturalną osłonkę i wygładza ich powierzchnię. Chroni przed nadmierną utratą wody oraz promieniowaniem UV. Ma zdolności likwidacji obrzęków i rumienia, co czyni go wyśmienitym rozwiązaniem dla cery naczyniowej oraz wrażliwej i podrażnionej. Stosowany do: do pielęgnacji skóry dojrzałej, starzejącej się i zniszczonej, do masażu leczniczego i kosmetycznego, do likwidacji zmarszczek na szyi, twarzy oraz wokół oczu, do pielęgnacji zrogowaciałej skóry, suchych i przesuszonych ust, do leczenia oparzeń słonecznych i domowych, idealny do wysuszonej i łuszczącej się skóry, do stosowania w okresie ciąży, zapobiega powstawaniu rozstępów, do pielęgnacji suchych i łamliwych włosów, do redukcji cellulitu (masaż antycellulitowy)
źródła:
www.aromatika.pl
http://instytutarete.pl
http://www.jaworek.net
http://www.cedrovit.pl/
http://www.biochemiaurody.com
http://www.ecospa.pl
http://cosmetic.pl
wizaz.pl
zdjęcia:
google.pl
Brak komentarzy :
Prześlij komentarz