rozwijane

czwartek, 7 marca 2013

Oleje do Olejowego Oczyszczania Twarzy OCM cz.5 OLEJE DO SKÓRY TRĄDZIKOWEJ


Przedstawiałam OCM, czyli oczyszczanie skóry (przede wszystkim twarzy) za pomocą mieszanek olejowych. Był tam wykaz olejów polecanych do konkretnych rodzajów cery. Dzisiaj przybliżę te oleje, żeby łatwiej było Wam zrobić swoją miksturę, pamiętajcie tylko, aby nie przesadzić z ich ilością, najlepiej, aby mieszanka składała się z 2-5 rodzajów olejów w proporcjach jak podałam tu:

http://angicafe.blogspot.com/2013/02/demakijaz-najlepszy-na-swiecie-czyli.html

Oto właściwości olejów polecanych w OCM trądzikowej skóry


CERA TRĄDZIKOWA:





olej z drzewa herbacianego (jako dodatek) ma mocne dzialanie bakteriobójcze i grzybobójcze. Nawet mocno rozcieńczony z wodą olejek (25:1) wykazuje intensywnie bakteriobójcze dzialanie. 15% roztwór działa skutecznie bakteriobójczo na bakterie enterokoki i pseudomonas. Bakterie te są bardzo odporne na różne środki bakteriobójcze. Olejek działa również grzybobójczo, dezynfekująco, przeciwbólowo, przeciwświądowosciągająco na pory skóry i ogólnie regulująco. Olejek z drzewka herbacianego, jak wszystkie olejki eteryczne, może działać drażniąco lub wywołać reakcje alergiczne skóry. Najlepiej przed użyciem wykonać test, który wykaże, czy jest się uczulonym na dany olejek eteryczny. W celu wykonania testu najlepiej zmieszać olejek z olejem roślinnym w proporcji 5 kropli na łyżeczkę do herbaty i tą miszanką posmarować skórę w niewidocznym miejscu. Można zakleić plastrem, ale trzeba co jakis czas sprawdzać, czy skóra nie reaguje alergicznie, czyli czy nie jest zaczerwieniona i podrażniona. Test można przeprowadzać 12, 24 lub 48 godzin. Jeżeli po tym czasie nie nastąpi żadna reakcja, to znaczy, że nie jest się uczulonym na olejek herbaciany. Olejek ma również mocne działanie antywirusowe.



olej lniany  o żółtawym do złoto żółtego zabarwieniu i intensywnym charakterystycznym zapachu Jest olejem nie odpornym na ciepło. Nie podgrzewać. Stosowany jako dodatek do olejków do ciała, przeznaczony dla skóry tłustej, pękającej, skłonnej do zapaleń. Olej lniany zastosowany na skórę działa przeciwzapalnie, rozmiękczająco, przeciwświądowo; pobudza procesy regeneracji skóry właściwej i naskórka, rozmiękcza strupy, przyśpiesza gojenie oparzeń, odleżyn, owrzodzeń, ropni. Działa przeciw tworzeniu zaskórników. Znakomity do pielęgnacji skóry i warg. Okłady z ciepłego oleju lnianego polecane są na duże i bolesne zmiany trądzikowe. Stosuje się przy wypadaniu włosów, rozdwajaniu końcówek i łamliwość włosów, uszkodzeniu włosów zabiegami fryzjerskimi. Także przy łuszczycy we włosach, łupieżu suchym. Olej lniany wzmacnia włosy i ujarzmia je, uelastyczniając i zapobiegając puszeniu. Hamuje również łojotok skóry. Olej lniany przyczynia się również do poprawy stanu włosów. Niski poziom kwasów omega-3 powoduje, że włosy stają się suche i matowe. Przy regularnym stosowaniu oleju lnianego, włosy stają się błyszczące.





olej sezamowy  używany jako czysty olejek do ciała, do masażu, po kąpieli, stosowany w kremach, mleczkach przeznaczonych dla skóry suchej, mieszanej (z tendencją do suchej), dojrzałej, źle ukrwionej i wrażliwej. Używany także W kosmetykach przeciwsłonecznych, w preparatach do pielęgnacji suchych włosów i suchej skóry głowy. Olej sezamowy ma właściwości rozgrzewające, oczyszczające (odtrutkowe), reguluje pracę gruczołów łojowych. Nie powinien być stosowany przy neurodermitis lub zapaleniach skórnych



olej z czarnuszki siewnej zawiera aż 60% kwasu Linolenowego oraz Nigelon, związek czynny o właściwościach antyalergicznych, a także witaminy (E, A), biotynę oraz sole mineralne. Posiada działanie anty-oxydacyjne niwelujące wolne rodniki odpowiedzialne za szybsze starzenie się skóry a także wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwrodnikowe, przeciwzmarszczkowe, przeciwirusowe, przeciwgrzybiczne. Wzmacnia odporność a tym samym wspomaga organizm w walce z wirusami, bakteriami.
Olej z Czarnuszki stosowany jest od wieków przy leczeniu wszelkiego rodzaju alergii, stanów zapalnych skóry (leczy i hamuje rozwój grzybic, trądziku); używany jest jako główny składnik w terapiach aromatycznych - wycisza i odstresowuje; likwiduje zaburzenia snu, chroni przed poparzeniem słonecznym i zapewnia piękny koloryt skóry, a także przyspiesza gojenie się ran i wygładza skórę.




olej z krokosza barwierskiego zawiera największą ilość kwasu linolowego ze wszystkich olejów roślinnych. Oprócz tego zawiera kwas olejowy oraz kwas palmitynowy a także witaminy A i E. Olej z krokosza barwierskiego to olej do skóry tłustej i trądzikowej. Działa przeciwzapalnie i redukuje wypryski i zanieczyszczenia. Używany jest również jakoolejek do masażu całego ciała. Oczyszczony olej z krokosza barwierskiego nie drażni wrażliwej skóry oraz działa ochronnie przed promieniowaniem UV, zawiera także antyoksydanty. Olej zalecany jest także do skóry ze skłonnością do stanów zapalnych. Oleju z krokosza barwierskiego używa się także do depilacji zbędnego owłosienia. Do tych celów używany był już w XIX wieku.







źródła:
www.aromatika.pl
http://instytutarete.pl
http://www.jaworek.net
http://www.cedrovit.pl/
http://www.biochemiaurody.com
http://www.ecospa.pl
http://cosmetic.pl
wizaz.pl

zdjęcia:
google.pl



Brak komentarzy :

Prześlij komentarz