rozwijane

środa, 6 marca 2013

Oleje do Olejowego Oczyszczania Twarzy OCM cz.4 OLEJE DO SKÓRY TŁUSTEJ


Przedstawiałam OCM, czyli oczyszczanie skóry (przede wszystkim twarzy) za pomocą mieszanek olejowych. Był tam wykaz olejów polecanych do konkretnych rodzajów cery. Dzisiaj przybliżę te oleje, żeby łatwiej było Wam zrobić swoją miksturę, pamietajcie tylko, aby nie przesadzić z ich ilością, najlepiej, aby mieszanka składała się z 2-5 rodzajów olejów w proporcjach jak podałam tu:

http://angicafe.blogspot.com/2013/02/demakijaz-najlepszy-na-swiecie-czyli.html

Oto właściwości olejów polecanych w OCM tłustej skóry

CERA TŁUSTA:



olej z orzechów włoskich pozyskiwany jest z jąder orzechów włoskich przez tłoczenie na zimno. Zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych w oleju z orzechów włoskich jest wyższa niż w wielu olejach roślinnych. Zawiera również witaminy A, E, C, B, makro-i mikroelementy. Stosuje się go w pielęgnacji i masażu skóry twarzy oraz ciała (odżywianie, zmiękczanie, nawilżanie skóry, zmniejszenie łuszczenia się po opalaniu, usuwanie makijażu), w leczeniu chorób zapalnych skóry i błon śluzowych (wspomaga gojenie się ran, pęknięć, wrzodów),, łuszczyca, egzema, czyraki, żylaki (w połączeniu z olejkami eterycznymi i wyciągami z ziół leczniczych),. Utrwala i wzmacnia opaleniznę, Ma działanie odmładzające, regenerujące i tonizujące, szybko się wchłania, głęboko przenika, pomaga dotlenić skórę, likwiduje zmarszczki wokół oczu, spierzchnięte i łuszczące się usta. Jest stosowany w leczeniu opryszczki, wyprysków, a także zapalenia przyzębia, w masażu przy rozstępach i cellulicie.



olej cedrowy delikatny i wyborny smak, zawartość witaminy E (średnio 55 mg), posiada właściwości przeciwutleniające, co zmniejsza zdolność do tworzenia cholesterolu, jest koncentratem witaminy F – jest niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe: kwas palmitynowy, stearynowy (nasycone) i maksymalny nienasyconych: kwas oleinowy (do 35,8%), gadoleinovaya (do 1,04%), linolowy (do 71,1%) i linolenowy (do 27,75%), zawiera witaminę A, wspomaga produkcję magnezu – rozszerza naczynia krwionośne i obniża zwiększenia pobudzenia układu nerwowego, poprawia krążenie krwi, udowodniono jego pozytywny wpływ zarówno dla skóry, tkanek i całego organizmu ludzkiego, witamin z grupy B, D, B1, B2 , B3 (PP), B4. Olej roślinny otrzymywany z orzechów cedrowych pod względem wartości biologicznej przewyższa olej prowansalski, wytwarzany z oliwki europejskiej, uważany za najlepszy olej na świecie. W dermatologii wykorzystywany jako środek w walce z łupieżem i wypadaniem włosów. W kosmetologii używa się go w postaci maseczek przeciwko starzeniu się skóry. Wzmacnia włosy i paznokcie, zmiękcza naskórek, skórę rąk, nóg i całego ciała. 




olej jojoba jest przezroczysty, ma kolor bursztynowy oraz przyjemny, lekko orzechowy zapach. W temperaturze pokojowej jest ciekły. Olej ten zawiera skwalen, wyższe alkohole, kwasy tłuszczowe (palmitynian cetylu), fitosterole, witaminę E i F. Jojoba charakteryzuje się bardzo wysoką zgodnością biologiczną ze skórą. Dzięki wysokiemu powinowactwu do ludzkiej skóry, łatwo jest wchłaniany przez skórę i włosy. Jojoba odżywia, zmiękcza, nawilża i natłuszcza skórę i włosy. 



olej lniany olej o żółtawym do złoto żółtego zabarwieniu i intensywnym charakterystycznym zapachu Jest olejem nie odpornym na ciepło. Nie podgrzewać. Stosowany jako dodatek do olejków do ciała, przeznaczony dla skóry tłustej, pękającej, skłonnej do zapaleń. Olej lniany zastosowany na skórę działa przeciwzapalnie, rozmiękczająco, przeciwświądowo; pobudza procesy regeneracji skóry właściwej i naskórka, rozmiękcza strupy, przyśpiesza gojenie oparzeń, odleżyn, owrzodzeń, ropni. Działa przeciw tworzeniu zaskórników. Znakomity do pielęgnacji skóry i warg. Okłady z ciepłego oleju lnianego polecane są na duże i bolesne zmiany trądzikowe. Stosuje się przy wypadaniu włosów, rozdwajaniu końcówek i łamliwość włosów, uszkodzeniu włosów zabiegami fryzjerskimi. Także przy łuszczycy we włosach, łupieżu suchym. Olej lniany wzmacnia włosy i ujarzmia je, uelastyczniając i zapobiegając puszeniu. Hamuje również łojotok skóry. Olej lniany przyczynia się również do poprawy stanu włosów. Niski poziom kwasów omega-3 powoduje, że włosy stają się suche i matowe. Przy regularnym stosowaniu oleju lnianego, włosy stają się błyszczące.


olej sezamowy Używany jako czysty olejek do ciała, do masażu, po kąpieli, stosowany w kremach, mleczkach przeznaczonych dla skóry suchej, mieszanej (z tendencją do suchej), dojrzałej, źle ukrwionej i wrażliwej. Używany także W kosmetykach przeciwsłonecznych, w preparatach do pielęgnacji suchych włosów i suchej skóry głowy. Olej sezamowy ma właściwości rozgrzewające, oczyszczające (odtrutkowe), reguluje pracę gruczołów łojowych. Nie powinien być stosowany przy neurodermitis lub zapaleniach skórnych.



olej z orzechów laskowych przejrzysty olej roślinny o zabarwieniu złoto-żółtym i orzechowym zapachu otrzymywany z tłoczonych na zimno orzechów laskowych (Corylus avellana). W niskich temperaturach ścina się/mętnieje. Stosowany w przemyśle kosmetycznym jako czysty olejek do ciała lub do masażu (szczególnie do aromatycznych masaży), polecany dla skóry suchej, dojrzałej, bladej, ziemistej, zmęczonej i wrażliwej. Olej wykazuje działanie ochronne, pielęgnujące, odżywcze i lekko tonizujące. Posiada naturalny faktor ochronny 3-4.




olej z pestek brzoskwini  może być stosowany bezpośrednio na skórę. Olej ten jest lekki zawiera wysoką koncentrację NNKT w tym kwas linolowy (typu omega-6), kwas oleinowy ( typu omega-9). Jest podobny w odczuciu, składzie i zastosowaniu do oleju ze słodkich migdałów i oleju z pestek moreli. Także cechą tych trzech olei jest szybka wchłanialność bez uczucia tłustości. Olej brzoskwiniowy jest polecany do stosowania w kosmetykach dla cery dojrzałej, wrażliwej, podrażnionej. Może być stosowany jako olej bazowy w aromaterapii i masażu. Jako środek zmiękczający jest idealny do wyrobu kremów do twarzy, ciała i pielęgnacji ust.


olej z pestek dyni otrzymywany z pestek dyni metoda tłoczenia suplementów, zalecanych przy problemach z prostatą. To także cenny składnik kosmetyczny, stosowany zewnętrznie na skórę. Ze względu na mocną barwę, która wpływa na kolor kosmetyku, zaleca się go stosować w rozcieńczeniu.
Jest to olej bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, głównie kwas linolowy- Omega-6, który poprawia barierę lipidową naskórka, zwiększa stopień nawilżenia oraz reguluje pracę gruczołów łojowych, oczyszcza pory i zapobiega tworzeniu zaskórników. Dodatkowo olej dyniowy zawiera znaczną ilość witamin A, E oraz grupy B ( B1, B2, B3 ). Cechą charakterystyczną oleju dyniowego jest wysoka zawartość minerałów w tym przede wszystkim cynku oraz fitosteroli, ( beta-sitosterol oraz spinasterol), które wykazują działanie przeciwzapalne, łagodzące, pobudzają regenerację i gojenie naskórka. Cynk wpływa na regenerację i gojenie uszkodzeń skóry, drobnych ran oraz tkanek miękkich. Olej z pestek dyni ma właściwości regenerujące, przeciwzapalne, antyalergiczne, antyseptyczne, antyoksydacyjne (neutralizuje wolne rodniki), odżywcze. Do pielęgnacji skóry suchej, łuszczącej się, zniszczonej i dojrzałej, skóry tłustej, trądzikowej, skłonnej do podrażnień i blizn. Do ochrony skóry od oparzeń słonecznych. Do podwyższenia elastyczności naczyń krwionośnych. Przy chorobach oka. Do odmładzania skóry, włosów i zapobiegania wypadania włosów na tle hormonalnym.



olej sojowy Ekstrahowany z pokruszonych nasion soji. Żółty, lekki olej o słabym zapachu. Zawiera kwas linolowy(49%) i witaminę E. Stosowany do natłuszczania skóry i włosów. Używany do produkcji kremów, mleczek, olejków, kremów do masażu. Może uczulać.





olej z konopii bogaty w minerały ,przeciwutleniacze, proteiny, witaminy A, E, B1, B2, B3, B6, C i D. Przeznaczony szczególnie dla cery suchej, zmęczonej , dojrzałej, podrażnionej, trądzikowej i łuszczycowej . Polecany do włosów i skóry głowy oraz do skóry tłustej z trądzikiem, przy zapaleniach skórnych. Wzmacnia odporność skóry. Olej szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustej skóry, nie powoduje też zapychania porów, które wręcz oczyszcza. Skutecznie regeneruje i normalizuje. Olej konopny tłoczony na zimno z nasion jest wolny od substancji psychoaktywnych, które występują w innych częściach tej rośliny.




olej ryżowy otrzymywany w procesie tłoczenia z nasion ryżu. Posiada charakterystyczny zapach i ma lekko pomarańczowy kolor. Olej znajdujący się w naszej ofercie jest zimnotłoczony i pochodzi od dostawcy z Europy Zachodniej. Olej ryżowy zawiera kwas oleinowy oraz linolowy, posiada wysokie stężenia antyutleniacza –tokotrienola postrzymującego powstawanie komórek rakowych, zawiera witaminę E. Znajdujący się w oleju gamma-orynazol działa pobudzająco na skórę, przyspiesza powstawanie nowych komórek, powstrzymuje procesy starzenia się skóry. Olej ten silnie chroni skórę przed słońcem, zawiera naturalne filtry UV. Olej ryżowy jest bardzo delikatny, bardzo łatwo się wchłania, nie pozostawia tłustego filmu na skórze.




źródła:
www.aromatika.pl
http://instytutarete.pl
http://www.jaworek.net
http://www.cedrovit.pl/
http://www.biochemiaurody.com
http://www.ecospa.pl
http://cosmetic.pl
wizaz.pl

zdjęcia:
google.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz